Пeршa кoлaбoрaція xудoжникa і письмeнникa
Прoтягoм грудня в Івaнo-Фрaнківську йтимe вистaвкa в рaмкax xудoжньo-дoслідницькoгo прoєкту “Рeвізіoністський синдрoм”. Цe пeршa кoлaбoрaція письмeнникa Юрія Aндруxoвичa тa xудoжникa Нікіти Кaдaнa, a тaкoж пeршa інтeрвeнція Кадана в локальний контекст Франківська.
Виставка триває давно 30 грудня у Франківській ратуші — нині це краєзнавчий галерея.
В проєкті йдеться насчет політично обумовлене «переписування» мистецької історії, а також для так звану «узгоджену картину світу» — в тому числі у психічному вимірі.
Виставка сформована з фіктивних спогадів N. — невідомого франківського художника, що за пам’яті відтворив картини, побачені бери спільній виставці східно- та західноукраїнських авангардистів у Станіславові в 1931-му. Картини N. малював вже у зрілому віці — если страждав на ревізіоністський гипертиреоз і вірив, що його розповіді относительно минуле впливають бери перебіг подій та змінюють історичну дійсність. У Франківській ратуші представлено понад 50 робіт N. — решта, ймовірно, була втрачена ли знищена опікунами як мотлох.
С налету із роботами N. у проєкті можна почути архівний 10-хвилинний запис харківської радіопередачі, який, ймовірно, є єдиним свідченням існування виставки у просторі та часі.
«Історія мистецтва деколи є ключем впредь до політичної історії, — коментує Нікіта Кадан. — Втім, історію мистецтва легше любити. Її хочеться захистити від крові та політичного бруду. Вона кровить та п\’є кров за-справжньому, як і належить пока-якій історії людських справ».
Проєкт створено по (по грибы) долучення дослідницької групи митців из-за участі Нікіти Кадана, Юрія Андруховича, Олександра Сушинського та Лєри Полянськової. Втілюють та організовують команди агенції proto produkciia та франківської галереї «Асортиментна кімната».
Читайте також:
Пам’ять і мистецтво: Як говорити для трагічні події минулого художньою мовою?
«Заземлення» в Києві: Насчет що виставка творів з арт-резиденцій в Соледарі.
Юрій Андрухович
Нікіта Кадан
Івано-Франківськ
асортиментна кімната