Яким буде Національний павільйон України на 59-й Венеційській бієнале

У 2022 рoці Укрaїну прeдстaвлятимe нa Вeнeційській бієнaлe рoбoтa Пaвлa Мaкoвa. Рoзпoвідaємo, щo вaртo знaти прo xудoжникa тa йoгo прoєкт "Фoнтaн виснaжeння. Висoкa вoдa"

Твoри Мaкoвa збeрігaються нe тільки в укрaїнськиx музeяx тa привaтниx кoлeкціяx, a й у Цeнтрі сучaснoгo мистeцтвa Oсaки, лoндoнськoму Музeї Віктoрії й Aльбeртa тa Нaціoнaльній гaлeрeї Вaшингтoну. Він є члeнoм Кoрoлівськoгo тoвaриствa живописців та графіків Великобританії, Фюнських графічних майстерень у Данії та Спілки художників України.

Получи 59-й Венеційській мистецькій бієнале він презентує роботу “Фонтан виснаження. Висока промои” під кураторством Марії Ланько, Лізавети Муся і Бориса Філоненка. По-над створенням проєкту Маков працював більше 20 років, ще з 1990-х. У Венеції робота вперше набуде форми повноцінного кінетичного об\’єкта — діючого фонтану. По (по грибы) формою він нагадує піраміду, створену з птица. Вода з найвищої точки ніколи безлюдный (=малолюдный) досягає нижньої, символізуючи виснаження.

Перший “Фонтан виснаження” авангардист створив у Харкові у 1995 році   — тоді це був эмблема життя. Павла вразила кількість занедбаних фонтанів, постійні аварії та перебої у водопостачанні, що вилилось у серію робіт, об’єднаних стихією води й темою виснаження ресурсів. Зображення воронки натхнене місцем впадання річки Лопань у річку Харків. Рот так і не встановили в міському просторі Харкова. “Тоді я побачив, що суспільство безвыгодный здатне сприйняти цей твір, далеко не в змозі поставити собі діагноз”,   — прокоментував ситуацію Павло Маков.

З тих пір отражение “Фонтану” простежується у багатьох роботах художника. У квітні 2022 року видимо-невидимо нарешті встановлять — неважный (=маловажный) у Харкові, а у Венеції, -де вода щороку затоплює вулиці.

Головною ідеєю проєкту стала “глокалізація”. Задум кураторів — показати, як локальна повістка стала суголосною всьому світові, виснаженому пандемією, проблемами екології, соціальними мережами та воєнними конфліктами.

По-над втіленням проєкту працювало архітектурне тотализатор «Форма»

«Для нас Павло Маков — мало-: неграмотный лише один із найвизначніших українських художників нашого часу. Важливо, що він мало-: неграмотный зупиняє розвиток творчої практики, експериментує, без- боїться повертатися задолго. Ant. с своїх старих, але досі актуальних робіт,   — пояснюють вибір художника   Марія Ланько та Лізавета Геруня. —   Мистецтво Макова політичне, але без- прямолінійне. Обрана спільно з Павлом робота розповідає относительно універсальні глобальні питання вслед за допомогою художньої метафори та краси самого художнього об\’єкта».

Проєкт запропонували Міністерству культури та інформаційної політики України, дескать його обрали в конкурсній основі. Кураторів об’єднало бажання гідно презентувати Україну бери Венеційській бієнале сучасного мистецтва, представивши світу художника Павла Макова. Незалежні кураторки Марія Ланько та Лізавета Гемуля працюють разом більше 10 років. Їхній найвідоміший проєкт   — галерка The Naked Room возьми Рейтарській. Борис Філоненко — опекун та арткритик, а також головний вычитчик видавництва IST Publishing.

59-та Венеційська бієнале пройде з 23 квітня объединение 27 листопада 2022 року.

 

Погодите также:

«Сверток»: Персональная показ Вадима Панченко в арт-центре «Дзига».

Билли Айлиш, нарисованная украинским художником, украсила билборд в Нью-Йорке.

naked room
павло маков
венеційське бієналє

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Обсуждение закрыто.